Nietrzymanie moczu to częsty problem!

Do najbardziej niepożądanych i problematycznych dolegliwości, z którymi boryka się wiele osób zaliczyć można nietrzymanie moczu. Jest to schorzenie, które powoduje wiele niedogodności i wpędza nas w zakłopotanie. Mało kto potrafi otwarcie o nim mówić. Jeśli spotka nas ten problem, nie powinniśmy się jednak załamywać i tracić nadziei na normalne funkcjonowanie. Istnieje bowiem wiele sposobów radzenia sobie z tą przypadłością. Zaczynając od środków, które niwelują uciążliwe objawy, poprzez odpowiednio dobrane terapie, aż po specjalne zabiegi, które pomogą nam rozprawić się z nią raz na zawsze. Wszystko zależy od jej zaawansowania, przyczyn powstania oraz indywidualnych uwarunkowań. Nie musisz więc rwać sobie włosów z głowy, gdy zauważysz u siebie niepokojące objawy, wystarczy, że podejdziesz do sprawy z dystansem i spokojem.

 

Niepokojące objawy

Przysłowiowe popuszczenie moczu może w różnych sytuacjach zdarzyć się każdemu z nas, a powodują je sytuacje, w których doznajemy silnych wrażeń lub gdy mamy przepełniony pęcherz. Jednorazowa sytuacja nie jest jednak powodem do obaw. O tym, że dotyczy nas nietrzymanie moczu, świadczą zazwyczaj regularne incydenty, które w znaczący sposób zmniejszają komfort codziennych czynności. Na początku mogą pojawiać się one przy wysiłku fizycznym, a w dalszym stadium mają one miejsce nawet podczas chodzenia czy też stania w miejscu. W takim przypadku powinniśmy udać się do lekarza.

 

Metody na nietrzymanie moczu

Gdy stwierdzimy u siebie oznaki początków problemu, powinniśmy przede wszystkim udać się do specjalisty, który rozpozna schorzenie i stwierdzi, jakie mogą być jego przyczyny. Po wykonaniu odpowiednich badań i postawieniu diagnozy, lekarz będzie mógł postanowić o  właściwego leczenia. Nietrzymanie moczu można kurować na wiele sposobów, a najmniej inwazyjnym są odpowiednio dobrane ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie mięśni. W zależności od przyczyn problemu, może być także wymagane leczenie farmakologiczne, a w skrajnych przypadkach konieczny będzie zabieg.